6 přísad do vody pro detox

Dieta pro syndrom IBS
4.10.2017
Jak nedráždit žlučník?
9.10.2017
detox voda

Hydratace je klíčem k dobrému trávení

Pravidelný pitný režim podporuje pohyby střev a pomáhá vyplavit škodlivé toxiny z těla. Úspěšné detoxikace organismu může být dosaženo pravidelným pitím kohoutkové nebo balené vody. Víte ale, že přidáním několika složek do vaší H2O můžete přeměnit pitnou vodu na tzv. "detoxikační vodu" a zvýšit tak její výhody?

Detoxikační voda se vyrábí přidáním čerstvého ovoce, zeleniny a/nebo bylin do ledové vody. Následně je důležité nechat ingredience v ledničce po několik hodin (nejméně 2 hodiny). Čím déle je ovoce, zelenina nebo bylinky namočené v ledové vodě, tím více živin vypijete. Některé recepty na vytvoření tzv. detoxikační vody obsahují několik ingrediencí, zatímco některé jen jednu. Každá přísada přidává vlastní zdravotní přínos od snížení hmotnosti až ke zvýšení energetické hladiny. Vedou k detoxikaci jater, ledvin a zlepšují trávení. Musíte jen vědět, jaké ingredience můžete využít.

  • Limetka nebo citrón

Limetka je bohatá na vitamín C a po přidání do vody pomáhá vytvořit trávicí enzymy, které jsou důležité pro správné natrávení přijímané potravy. Přidejte limetku nebo citrón do ledové vody, nakrájejte ji na plátky a nezapomeňte přidat i čerstvě vymačkanou šťávu.

  • Jablečný a vinný ocet

Přidejte 2 polévkové lžíce vinného nebo jablečného octa do vaší ledové vody. Ocet pomáhá odvádět toxiny z těla, zlepšuje trávení a pomáhá zrychlovat metabolismus. Jablečný ocet také vyrovnává pH vašeho těla.

  • Čerstvé lístky máty

Máta usnadňuje průchod žluče a zlepšuje funkci slinných žláz. Lístky máty také produkují trávicí enzymy a zlepšují tak ukládání vitamínů a živin z potravy. Ledová voda s mátou zvládne velmi lehce uklidnit podrážděný žaludek.

  • Okurka

Okurky jsou bohaté na vlákninu a obsahují velké množství vody. Pokud se chystáte detoxikovat své tělo pomocí okurek, tak zlepšíte pohyb vašich střev a tím i zvýšíte pravidelnou návštěvu toalety. Nakrájejte půlku okurky na plátky a přidejte do sklenice vody. Pravidelným pitím tohoto drinku pomůžete svému trávení.

  • Skořice

Dalším trikem pro zlepšení vašeho trávení je jedna celá skořice. Skořice není jen velmi chutné koření, často užívané v kuchyni. Je účinným bojovníkem proti širokému spektru virů, bakterií a plísní. Skořicová kůra patří mezi přírodní antibiotikum. Je vhodná pokud vás bude trápit plynatost, zácpa nebo průjem. Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

  • Kořen zázvoru

Nakrájejte kořen zázvoru na malé plátky, přidejte do vody a nechte louhovat přes noc. Pokud vás trápí ranní nevolnosti, často zvracíte nebo máte problém s trávením přijaté potravy, tak si tuto vodu nenechte ujít. Zázvor je zázračný kořen, který podporuje trávení, ulehčuje od nadýmání a střevních křečí. Stimuluje také játra a proto je vhodným detoxikačním prostředkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *