Bradavice a jak se jim bránit

Psychobiotika pro duševní pohodu
27.7.2017
lněné semínko
Lněné semínko jako všelék
7.9.2017
bradavice

Střeva jako základ zdraví

Obyčejnou neboli vulgární verukou máme na mysli bradavici způsobenou virovou infekcí v důsledku oslabené imunity, která bývá právě například u pacientů trpících chronickými ekzémy. Nejčastěji se vyskytují na rukou, nohou nebo na obličeji. Téměř každý desátý člověk má zkušenosti s bradavicemi. Některé mizí samy od sebe, ale právě při nízké imunitě a v souvislosti s ekzémy, je třeba je řešit.

Jak je nechytit a jak se jich zbavit?

Lidský kožní papilomavirus se přenáší dotykem. Do podkoží může proniknout např. při poranění. Inkubační doba může být několik týdnů, ale i několik let. Virus může přenést člověk na někoho jiného aniž by sám měl viditelný projev.
K přenosu dochází nejčastěji ve veřejných sprchách, převlékárnách, na koupalištích. Teplé a vlhké prostředí je pro viry ideální.

Děti jsou na bradavice mnohem náchylnější

Typická bradavice má vzhled kulatého vyvýšeného výrůstku s hrubým povrchem a velikosti od 1 mm do 1 cm. Na chodidlech jsou zanořeny hlouběji do kůže, zpočátku jsou ploché a teprve mnohem později mírně z kůže vystupují a způsobují bolestivost. Často se shlukují do skupinek a vytváří tak obraz mozaiky. Na tváři a na rukou se objevují drobné ploché, narůžovělé bradavičky v podobě puchýřků s hladkým povrchem. Často svědí a vyskytují se zvláště u dětí ve velkém množství.

Jak bradavicím předcházet

  • noste sandály na koupalištích či veřejných sprchách
  • nesdílejte s nikým boty, ponožky, žiletky, ručníky
  • udržujte nohy i ruce v suchu
  • pokud se vám hodně potí nohy, noste ponožky, které dobře odvádějí vlhkost
  • předcházejte zraněním na chodidlech
  • neokusujte si nehty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *