CHIA semínka pro energii

lněné semínko
Lněné semínko jako všelék
7.9.2017
Dieta pro syndrom IBS
4.10.2017

Semínka šalvěje

Šalvěj hispánská je bylina z čeledi hluchavkovitých, pocházející z horských oblastí Střední Ameriky. Je pěstována pro jedlá semínka zvaná chia. Šalvěj hispánská je jednoletá rostlina vysoká přes jeden metr, s bílými nebo fialovými květy. Semínka šalvěje jsou šedá až černá, dlouhá okolo jednoho milimetru, obsahují vápník, antioxidanty a omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Zahánějí pocit únavy, žízně a hladu. Když se zalijí vodou, vytvoří výživný rosol, který může sloužit jako náhražka oleje a vajec. Semínka nemají žádnou chuť. Jsou vhodná i pro celiaky a diabetiky.[4]

7 důvodů proč jsou CHIA semínka to pravé

  • 15x více vlákniny než brokolice
  • 2x více proteinů než ostatní semena
  • 3x více železa než špenát
  • 12x více hořčíku než banán
  • 5x více vápníku než mléko
  • 10x více omega 3 než porce lososa
  • 2x více antioxidantů než borůvky

Mají také hydrofilní vlastnosti. Dokážou vstřebat až 12 x více vody, než je jejich hmotnost. Často jsou zahrnována do detoxikace spolu se spirulinou a zeleninovými džusy.

CHIA semínka jako prevence cukrovky

CHIA semínka umí podporovat správnou funkci ledvin, jater, plic a žlučníku. Jsou známé svými antioxidačními schopnostmi a snižují riziko vzniku diabetu. Mnoho osob si je pochvaluje díky prokazatelnému zlepšení paměti a protizánětlivým účinkům. Velice vhodné jsou pro diabetiky a lidé je užívají jako ceněný antioxidant, dokonce jsou 3 krát silnější než borůvky! CHIA semínka jsou vhodné i pro těhotné a kojící ženy, protože výrazně zlepšují vývoj a regeneraci tkání během těhotenství a kojení a podporují rychlé a úplné uzdravení v poporodním období. Ženy užívají CHIA semínka i díky jejich zkrášlujícím vlastnostem. Ochraňují pokožku před dehydratací a zvyšují kvalitu kostí a vlasů.

Tipy na konzumaci CHIA semínek

Pro milovníky jogurtů a mléčných produktů doporučuje přidat CHIA semínka do oblíbených mléčných produktů. Vhodná je také kombinace s konopným proteinem. CHIA semínka podporují růst svalové hmoty a jsou také významným zdrojem proteinů. Vyzkoušet můžete také CHIA olej, který je vhodný na akné, jemné vrásky a uklidňuje podrážděnou pleť. Některé společnosti začaly také vyrábět CHIA chipy a pro diabetiky se vyrábí CHIA mouka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *