Kartáč střev a detox

Zácpa – fenomén nové éry
23.4.2017
Život bez nezdravých potravin
24.4.2017

Dostaňte z těla všechny toxické látky!

Očista střev pomůže v odstranění toxických látek z vašeho těla. Tento krok je obzvlášť důležitý při řešení problémů s přemnožením kvasinek a plísní, jelikož odumřelé buňky mohou být dalším odpadem, se kterým se trávicí systém musí vypořádat. Někteří lidé, kteří trpí kandidózou mají zkušenosti s tzv. Herxheimerovou reakcí jako výsledek antimykotické léčby s příznaky jako jsou bolesti hlavy, únava, příznaky podobné chřipce apod. Tato reakce může být způsobena rychlým rozkladem kvasinek, které mohou zaplavit tělo buňkami Candidy a jejich toxinů. Pokud nejsou tyto odumřelé buňky rychle odstraněny během detoxifikační kůry, může dojít k tomu, že střeva reabsorbují všechny toxiny, které se v nich hromadí z odumřelých nebo umírajících kvasinek.

Probiotika = nepřítel kvasinek

Čištěním střev dosáhnete toho, že se do krevního oběhu dostane podstatně méně toxických látek ze střev, čímž vzniká větší prostor pro hlavní „čistící“ orgány těla, aby mohly vykonávat svou práci. Protikladem k termínu antibiotika jsou probiotika a probiotika jsou nepřítelem pro kvasinky a plísně. Kvasinky ve střevech odčerpávají živiny a fermentují potravu, což často vede k plynatosti, nadýmání, břišnímu dyskomfortu a nevolnosti. Ačkoliv existuje celá řada kmenů přátelských bakterií, primárně doporučovaným při obnově rovnováhy ve střevech je kmen Lactobacillus acidophilus. Znovuosídlením střev zdraví prospěšnými bakteriemi pomůžete minimalizovat spoustu střevních a trávicích příznaků kandidózy.

V boji proti potravinovým alergiím

Lactobacillus acidophilus pomáhá v prevenci proti přemnožení kvasinek v trávicím ústrojí a v ústech. Může také napomáhat v prevenci a léčbě potravinových alergií tím, že produkuje ve zvýšeném množství protičástice, jež jsou vytvářeny tělem jako ochrana proti těm potravinám, které považuje za alergeny. Jelikož mají lidé trpící chronickou kandidózou časté problémy s přecitlivělostí na některé složky potravy, měla by se probiotika stát součástí jejich léčebného programu. A tam, kde léčba vyžaduje nasazení antibiotik, by se probiotika měla použít ve stejnou dobu.

1 komentář

  1. […] se dokáží postarat nejen o vymydlenou pleť nebo čistoskvoucí domácnost, ale také dokáží pročistit naše tělo zevnitř. Yucca je totiž rostlina s nejvyšším známým obsahem saponinů. Tím […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *