Kolostrum – mléko jako od mámy

Veganská majonéza
24.4.2017
S kurkuminem proti rakovině
24.4.2017

Kolostrum a nespecifické střevní záněty

Lékařská veřejnost celého světa se stále rostoucím zájmem hledá způsoby přírodní léčby. Jedna taková skupina z nemocnice Hammersmith v Londýně se zaměřuje na výzkum látky, která má pozitivní účinek na lidské zdraví a která se obvykle vyskytuje v obchodech se zdravou výživou. Předmětem jejich zájmu je kolostrum - látka, která se nachází v kravském mléce krátce po narození telete a je velmi ceněna pro své nutriční hodnoty v zemích, které se specializují na chov dobytka, jako je Irsko a Nový Zéland.

 V boji proti bakteriím

Tato přírodní látka poskytuje perfektní kombinaci životně důležitých složek (imunoglobuliny, růstové faktory, vitamíny, minerály a proteiny), které napomáhají našemu tělu v boji proti parazitům, bakteriím a virům. O kravském (bovinním) kolostru již proběhlo mnoho studií, které ukazují, že je z 95 % podobné tomu lidskému.

Kravské mléko na léčbu zánětu střev

Kolostrum se skládá z látek důležitých pro vývoj novorozence a jeho budoucí imunitní systém. Není divu, že tato „elektrárna“ živin má blahodárné výhody i pro dospělé. Primární funkcí kolostra je přenést imunitu z dospělého jedince na novorozené tele. Tato látka může být také užitečná člověku při řešení problémů s imunitou a obzvláště může pomáhat při léčbě zánětu střev. Neustále přibývají důkazy, že kolostrum může pomáhat v léčbě „propustného střeva“, které bývá často důsledkem potravinových alergií a intolerancí. Za těchto okolností dochází často k poškození střevních stěn a k narušení jejich celistvosti. Kolostrum prokazuje své účinky rovněž při léčbě takových obtíží jako je syndrom dráždivého tračníku nebo ulcerativní kolitida.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *