Lněné semínko jako všelék

bradavice
Bradavice a jak se jim bránit
7.9.2017
CHIA semínka pro energii
26.9.2017
lněné semínko

Místo ryb si dejte lněné semínko

Lněné semínko se prodává jako hnědý a zlatý len. Hnědý má lehce oříškovou chuť, zlatý je méně výrazný. Oba však mají stejné výživové složky – 42 % tuku, 28 % vlákniny a velké množství omega-3 mastných kyselin (6x více než ryby)! Všechny tyto složky jsou důležité pro zdraví člověka nevyjímaje kůži i střeva. Účinky znal již Hippokrates v dobách starého Řecka, předepisoval je obzvlášť při potížích se sliznicemi.

Pomáhá na ekzémy i popáleniny

Tento zázrak z přírody je vynikající pro pokožku trpící ekzémy a lupenkou. Zmírňuje pocity nepříjemného pnutí a omezuje svědění.  Lokálně jej lze použít také na pokožku po zhojených popáleninách. Pomáhá k regeneraci kůže po ozařování. Zázrakem však není jen samotné lněné semínko. Lněné semínko můžeme konzumovat celé, drcené a nebo pouze olej lisovaný za studena. Lněný olej zachovává pokožku pružnou a vláčnou, zabraňuje vysušení, tvorbě šupinek, popraskání, a navrací kůži zdravý a pěstěný vzhled.

Ochrana proti vysokému cholesterolu a zácpě

Lněné semínko působí protivirově, protizánětlivě a antibakteriálně. Velmi dobré výsledky má lněné semínko při léčbě astmatu a artritidě. Přispívá ke snižování cholesterolu, upravuje krevní tlak, stabilizuje cukr v krvi, upravuje metabolismus a podporuje hubnutí. Senioři a osoby trpící střevními potížemi jistě přivítají projímavý efekt, který lněné semínko má. Preventivně působí proti rakovině a také zmírňuje návaly horka při menopauze. Je také velmi vhodný pro ženy, protože pomáhá udržet mladistvou pleť a jeho olej má regenerační účinky. Naše babičky jej používaly jako ošetření suché a ztvrdlé kůže na nohu a loktech.

Kombinujte s jogurtem nebo kefírem

Lněné semínko lze konzumovat dlouhodobě, vhodná je kombinace s potravinami bohatými na bílkoviny (sýry, kefír, jogurt), jelikož zvyšují jeho účinky. Samotných semínek by se měli vyvarovat osoby po operacích střeva a osoby se zánětlivým onemocněním střev. Slupky semínka mohou způsobit podráždění, vhodnější je pak lněný olej nebo odvar.

1 komentář

  1. […] v ledvinách. Navíc urychlují vyplavování kyseliny mléčné, čímž nejen urychlují regeneraci svalů (což ocení hlavně sportovci), ale hlavně zmírňují pocity únavy. Ve složení yuccy […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *