Nemoci a problémy střev

Proč pečovat o střevní flóru?

V této souvislosti je nutné poznat pochody probíhající v našem zažívacím traktu, kde je potrava trávena a poskytuje tak tělu nezbytné živiny a zároveň odstraňuje z těla odpadní materiály a toxiny. Zajištění zdraví a správné funkce trávicího systému je závislé na udržování rovnováhy mezi miliardami bakterií žijících v tomto systému. Porušení této rovnováhy se může projevit různými zdravotními problémy spojenými se špatným trávením, sníženou imunitou a průjmy. Narušení přírodní rovnováhy střevní mikroflóry může být způsobeno stresem, nevhodnou dietou, užíváním antibiotik, nebo i pouhou déletrvající únavou.

Poznání vlastní nemoci a ochota se léčit – to už je začátek uzdravení

Miguel de Cervantes

Trávicí soustava je pro člověka nepostradatelná. K hlavním funkcím patří motilita, trávení, vstřebávání a sekrece. Právě porucha některé z těchto funkcí je podstatou těch nejvýznamnějších onemocnění. Trávicí systém začíná v dutině ústní, pokračuje hltanem, jícnem, žaludkem, tenkým a tlustým střevem, slinivkou břišní, játry a konečníkem. Nemoci trávicího ústrojí jsou tedy onemocnění všech těchto orgánů či částí těla.

1Běžné choroby trávicího ústrojí
Mezi běžné, avšak nijak méně závažné choroby trávicího ústrojí patří průjem, zácpa, nadýmání, pálení žáhy, kýla či zánět slepého střeva.
2Závažné nemoci trávicího ústrojí
Nemoci, ke kterým je třeba přistupovat s velkou opatrností při léčbě je rakovina jícnu, rakovina tlustého střeva, rakovina žaludku, Crohnova choroba, zánět slinivky břišní a nemoci jater.
3Další nemoci trávicího systému
Mezi další nemoci trávicího ústrojí patří celiakie neboli alergie na lepek, laktózová intolerance, syndrom dráždivého tračníku neboli IBS a gastritida.
23.4.2017

Zácpa – fenomén nové éry

Epidemie nemocí trávicího ústrojí Odhaduje se, že 1 z 8 příjmů a 1 ze 4 operací v nemocnicích jsou spojeny […]
23.4.2017

STOP přemnožení kvasinek

Příznaky infekce Candida albicans Možná jste už hledali pomoc u svého lékaře a možná jste také od něj slyšeli, že […]
23.4.2017

Všechny barvy zácpy

Která je která? Se zácpou to není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Odborníci totiž rozlišují […]
23.4.2017

Citlivá střeva? Máme pár rad!

Vždy zkuste nejprve přírodní cesty léčby Pokud máte velmi rychlé trávení či dokonce průjem, potom byste jako první věc měli […]
23.4.2017

Rakovina – novodobý zabiják

Důkaz místo slibů Kolorektální karcinom je u nás po rakovině plic u mužů a po nádorech prsní žlázy u žen […]
23.4.2017

Synbiotika a kolorektální karcinom

Synbiotika na cestě za úspěchem Vědci zjistili, že u lidí s vysokou mírou rizika vzniku rakoviny tlustého střeva, kteří dostávali […]
23.4.2017

Zácpa u seniorů a její řešení

Zácpa jako civilizační choroba Předpokládá se, že zácpa je jedním z nejčastějších problémů starších lidí. Právě tuto věkovou skupinu trápí […]
banner-nemoci-problemy