Řekněte NE kvasinkám

Hubneme s psylliem
24.4.2017
A zítra bude detox!
24.4.2017

Správná strava pro boj s Candidou

Ačkoliv neexistuje žádná univerzální antimykotická dieta, která by fungovala pro každého, určitě existují potraviny, kterým by se lidé náchylní na infekce kvasinkami měli vyhnout. Tito lidé by se měli vyhýbat zejména cukrům, pekařským výrobkům, výrobkům z rafinované mouky, alkoholu, nakládané zelenině, sušenému ovoci, sýrům, houbám, alespoň do té doby než se vám podaří spolehlivě určit zdroj přemnožení kvasinek a plísní.

745x100

Dejte cukru červenou

Mezi potraviny, kterým bychom se měli vyhýbat, pokud trpíme přemnožením kvasinek jsou cukr a potraviny obsahující cukry. Všechny kvasinky získávají energii z cukru, který fermentují a vytvářejí tak etanol (alkohol) a také mnohem nebezpečnější chemikálii, acetaldehyd, vznikající při trávicím procesu. Tím, že snížíte obsah cukrů ve své stravě, stejně jako obsah škrobů, sacharidů a alkoholu – které se v těle rozkládají na cukry – eliminujete množství cukrů, které mají střevní kvasinky a plísně k dispozici. Kontrolujte proto složení potravin jestli obsahují fruktózu, glukózu, laktózu, mannitol, sorbitol a cukr. Vyhýbejte se také medu, javorovému sirupu a třtinovému cukru.

Nekupujte živnou půdu pro kvasinky

Většina zpracovaných a balených potravin (v lahvích, krabicích, konzervách apod.) obsahuje cukr a měly by být ze stravy také vyloučeny. Vyhněte se také výrobkům obsahující plísně a kvasinky. Přemnožení střevních kvasinek může mít za následek imunitní reakci na výrobky obsahující plíseň a kvasinky, takže se rovněž doporučuje tyto potraviny vyloučit ze stravy. Mezi tyto potraviny patří:

  • alkoholické nápoje
  • sýry, podmáslí, kysaná smetana a výrobky z kysané smetany
  • chuťové přísady – ocet a ocet obsahující potraviny jako je majonéza, hořčice, nakládané okurky, sójová omáčka apod.
  • sušené ovoce – meruňky, datle, fíky, švestky, rozinky apod.
  • jedlé houby – všech druhů
  • slad obsahující výrobky – cereálie, mléčné nápoje s obsahem sladu (ovomaltiny)
  • balené ovocné šťávy (mohou obsahovat plísně)

Dejte si také pozor na potraviny, které se mohou konzumovat v omezeném množství. Mezi tyto potraviny patří:

  • čerstvé ovocné šťávy (v omezeném množství, kvůli obsahu cukrů)
  • kukuřice, ječmen, proso, oves, rýže, pšenice
  • zelenina s vysokým obsahem sacharidů – fazole, hrášek, brambory, sladká kukuřice, sladké brambory, tykev, pastinák, tuřín

Voda s citrónem pro dokonalou postavu

Zkuste se po dobu několika týdnů zaměřit na potraviny jako jsou zelenina, ořechy a semínka, celozrnné obiloviny, vajíčka, jogurty (s vysokým obsahem laktobacilů), maso, drůbež, ryby, za studena lisované oleje (lněný, olivový, sezamový a slunečnicový), máslo, citróny a dvě sklenice čerstvé ovocné šťávy za den. Je možné, že budete natolik spojeni s účinky změny stravy, že tuto změnu budete dodržovat i nadále a kromě toho, že omezíte příznaky přemnožení kvasinek a příčiny kandidózy, můžete také shodit pár kilo!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *