Naše odborná poradna

Rádi Vám poradíme s Vaším problémem

Naše odborná poradna se specializuje na řešení zdravotních problémů a jejich prevenci. Snažíme se o hledání prvotní příčiny nemoci a především posilování vlastních sebeuzdravujících schopností organizmu či nalezení vhodné alternativy léčby. Poradna je naprosto diskrétní, odpověď uvidí pouze tazatel. Váš dotaz je přiřazen poradci, který je nejlépe kvalifikován odpovědět.

Poradna ve většině případů nemůže nahrazovat vyšetření u lékaře a není v našich silách určovat správnou diagnózu na základě klientem popsaných příznaků. Přesto vám můžeme poradit alternativní cesty, jak postupovat v řešení zdravotního problému. Snažte se co nejlépe zformulovat otázku, abychom vám mohli dát správnou odpověď. Je-li oficiální medicínou stanovena diagnóza a navržena léčba, pak teprve je vhodné konzultovat toto vše s naší poradnou. Můžeme vám navrhnout účinnější nebo šetrnější možnosti. Velmi dobré zkušenosti máme u těchto zdravotních problémů: oslabená imunita, střevní potíže, únava, kandidové infekce (gynekologické problémy) či obezita.

V naší lékařské poradně diskutujeme a radíme pouze osobám, kterých se zdravotní problém bezprostředně týká. Tato poradna nemůže podávat informace dětem do 18 let bez vědomí rodičů. Dotaz pro své děti musí psát pouze rodiče (ne prarodiče, rodinní přátelé apod.). Poradna není určena pro akutní stavy - tady je na místě urgentní posouzení lékařem v ordinaci.

Nejčastější dotazy

1Jaký je význam zdraví střev a proč jsou pro nás střeva tak důležitým orgánem?
Lékaři potvrzují, že naše zdraví souvisí s čistotou střeva, na to by si měli dát pozor zejména lidé, trpící zácpou anebo střídavými průjmy, také alergie, ekzémy a nádory se dnes dávají do přímé souvislosti se stavem střev. Většina lidí středního věku má ve střevech 1,5 až 7 kg nestrávených zbytků, které střeva ucpávají, tyto nestrávené zbytky jsou vysoce toxické a potlačují funkci imunitního systému, potencionálně způsobují plynatost, nadýmání a zpomalují proces trávení, přičemž významně snižují vstřebávání živin a zpomalují metabolismus. Problematika zdraví střev byla dříve tabuizována, mnoho se o ní nehovořilo, i dodnes se pro mnoho lidí toto téma zdá „společensky nepřijatelné“ k diskuzi, upřímně kdo z nás se svými známými hovoří o tom, že by měl zácpu, průjem, či jiné problémy s trávením? Podstatně více se o střevech začalo hovořit v souvislosti s rakovinou tlustého střeva a konečníku, kde bohužel patří Česká republika k zemím s největším výskytem tohoto onemocnění na světě v přepočtu na počet obyvatel.
2Má zácpa něco společného s rakovinou tlustého střeva?
Podle statistik zácpou trpí až 20% populace ve vyspělých zemích. V ordinacích lékařů zaznívají stesky na zácpu prakticky denně. Zácpou trpí více ženy než muži, typická je u těhotných žen. Zácpa může být příznakem jiného onemocnění trávicího ústrojí nebo je samostatnou nemocí. Z tohoto důvodu se o zácpě často hovoří jako o civilizační chorobě. Bylo prokázáno, že více než 90% lidí, kteří mají rakovinu tlustého střeva, jsou 50 let staří nebo starší, s tím, že průměrný věk při diagnóze je 64. Právě tito lidé často trpí zácpou způsobenou nedostatkem vlákniny, tekutin a nezdravým životním stylem.
3Co jsou to hemoroidy a jak se takové potíže projevují?
Toto onemocnění je velmi časté, avšak k lékaři se pacienti vydávají většinou, až když jsou potíže nesnesitelné, či když začínají mít obavu například z nádoru tlustého střeva. Rizikovými faktory pro vznik hemoroidů je životní styl – sedavé zaměstnání, strava s nedostatkem vlákniny, malý příjem tekutin, potíže s vyprazdňováním (dlouhé a usilovné „tlačení“ při zácpě, chronické průjmy) a u žen bývá nejčastější příčinou pro rozvoj tohoto onemocnění těhotenství. Při hemoroidech se doporučuje užívat vysoké množství vlákniny a dostatečný přísun tekutin.

Zašlete nám Váš dotaz

Archiv dotazů a odpovědí lékařů obsahuje nejčastější a nejzajímavější otázky, které jste položili našim specialistům v poradně. Odpovědi zkušených odborníků zahrnují zhodnocení zdravotního problému, obecné zdravotní informace a doporučení, zda je nutná návštěva lékaře v jeho ordinaci. Pokud máte jakýkoliv zdravotní problém spojený s nezdravým životním stylem, nemocemi trávicího ústrojí, infekcemi nebo dotaz ohledně prevence, tak se na nás neváhejte obrátit.