Život bez nezdravých potravin

Kartáč střev a detox
24.4.2017
12 minut na slunci proti rakovině
24.4.2017

Nezdravá strava a její důsledky

Většina lidí příliš nepřemýšlí nad tím, co jí. Pokud si myslíte, že vám potraviny mohou potencionálně způsobovat zdravotní potíže, měli byste právě teď zpozornět. Nezdravá strava je velmi obtížně zpracovatelná naším trávicím ústrojím a může v něm zůstat i po několik týdnů, někdy i dva měsíce, což znamená že zahnívá ve střevech, uvolňuje toxické látky do krevního oběhu a pomáhá parazitům ve střevech přežít. Jenom si představte tu hrůzu, že byste měli žít s odpadky z kuchyně, které budou po dlouhé týdny hnít vedle vás. A to je právě to, co se děje ve vašich střevech.

Hlavní viníci nezdravé stravy

  • Hamburgery z fast-foodů
  • Hromadná výroba bílého pečiva
  • Jakékoliv sladké či jemné pečivo
  • Hotová jídla v restauracích
  • Zpracovaný sýr
  • Mléčné koktejly z fast-foodů
  • Sušenky apod.

Nezdravá strava může mít za následek, že se ve střevech nahromadí až 7 kg nežádoucího odpadu. Toxické látky, které vznikají při hnilobném procesu, se dostávají do krevního oběhu a dostávají se do každé části organismu. Tím může být postižena každá buňka těla a potencionálně se mohou tyto toxiny stát faktorem některé choroby od hemoroidů a zácpy až po rakovinu tlustého střeva, divertikulitidu či srdeční onemocnění.

Toxické látky v našem těle

Postupem času se střevní prostředí stává čím dál tím více toxickým a funguje na polovinu své kapacity. Jakmile trávení funguje jen z poloviny znamená to, že tělo z potravy získává jen část potřebných látek a také může dojít k tomu, že člověk nabírá na váze. Zbytek potravy, který „hnije“ ve střevech je doslova „mrtvou vahou“ a musí být z těla odstraněn.

Jarní detox se zelenými potravinami

Pročistěte si trávicí ústrojí zelenými potravinami jako je chlorella, spirulina, zelený ječmen či doplňky stravy k tomu určenými. Jarní detox je součást cyklu každého roku a nastartuje čistící proces vašich střev. Detox pomocí zelených potravin je také výchozím bodem pro každého, kdo chce mít zdravá střeva nebo se snaží snížit svou hmotnost. Kromě toho, že se zbavíte nahromaděné, nestrávené potravy, se budete cítit lépe a to nejen zevnitř, ale také na povrchu. Zlepší se vzhled vaší pokožky a i váš dech bude příjemnější. Dejte zeleným potravinám zelenou!

1 komentář

  1. […] zpomaluje vstřebávání sacharidů a tím i uvolňování cukru do krve. Hladina cukru po jídle tak stoupá pomalu (ocení zejména diabetici) a slinivka není nadměrně stimulována k […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *