STOP přemnožení kvasinek

Všechny barvy zácpy
23.4.2017
Zácpa – fenomén nové éry
23.4.2017

Svědění a mykózy? Známe pachatele!

Zajímá vás jaké by to bylo, kdybyste se ráno cítili opravdu dobře? Možná si takové dny pamatujete. Pokud čtete tyto řádky a trpíte následujícími příznaky, potom je velmi pravděpodobné, že trpíte chronickým kvasinkovým syndromem, známým také jako syndrom hypersensitivity, komplex spojený s kvasinkovou infekcí Candidou, polysystemická kandidáza, chronická kandida, kandidáza nebo kandidóza.

Příznaky infekce Candida albicans

Možná jste už hledali pomoc u svého lékaře a možná jste také od něj slyšeli, že jste naprosto v pořádku, i když vy zcela zřetelně cítíte že tomu tak není. Nejste sami! Více než 50 % zdravých žen a mužů hostí ve svém těle kolonie Candida albicans. 60 % těch, kteří trpí přemnožením kvasinek jsou ženy, 20 % jsou muži a 20 % chlapci a dívky.

 • Nafouklé břicho a/nebo bolesti břicha
 • Pomalé a zmatené myšlení
 • Bílý povlak na jazyku nebo uvnitř v ústech či chronické záněty dutin
 • Svědění řitního otvoru, kvasinková infekce na intimních místech, afty
 • Neustálý pocit únavy, bolesti hlavy a ztráta vlasů
 • Pocit předčasného stárnutí a vyhoření
 • Pálení žáhy, plynatost, špatné trávení
 • Změny nálad, problémy s pamětí a s koncentrací
 • Červené, podrážděné oči, bolesti svalů a kloubů
 • Zvýšená citlivost na plísně, vlhko, znečištěné prostředí, cigarety a určité pachy
 • Kožní mykózy – dermatomykóza, trichofycie, dermatofýza tinea (svědivá infekce mužských pohlavních orgánů), plíseň na nehtech
 • Infekce močového ústrojí
 • Úbytky váhy či naopak nabírání váhy

Jak dojde k přemnožení kvasinek Candida?

Každý z nás má v těle určitou zásobu kvasinek. Pokud jsme zdraví, kvasinky Candida žijí v tenkém střevě, kde soupeří s bakteriem o své místo. Za normálních okolností jsou tenké střevo a žaludek nehostinné pro kvasinky. Ovšem pokud dojde k tomu, že zdraví prospěšné bakterie, které se živí kvasinkami Candida albicans jsou z nějakého důvodu zlikvidovány, kvasinky se začnou velmi rychle množit, poněvadž pro ně tímto vznikly naprosto optimální podmínky.

A proč k tomu dochází?

Spousta různých věcí, které konzumujeme vytváří prostředí, ve kterém zdraví prospěšné bakterie nemohou přežít. Například antibiotika zlikvidují ty bakterie, které za normálních okolností mají ochranný, antimykotický účinek a vzniklá nerovnováha umožňuje kvasinkám a plísním přežít. Výzkumy ukazují, že lidé kteří trpí kandidózou, obzvláště její vážnější formou, mají stejné životní návyky, konzumují určité stejné potraviny a nebo prodělávají výkyvy v hladinách hormonů. Strava, obzvláště ta, která je bohatá na fermentovatelné sacharidy jako jsou mono a disacharidy (cukry, glukóza a laktóza) hraje významnou roli v přemnožení kvasinek.

Nedostatek vitamínů a stres

S kandidózou je spojen také nedostatek vitamínů, minerálů a enzymů, dále pak nízká hladina cukrů v krvi, diabetes, otrava těžkými kovy, hormonální změny (puberta, pohlavní dospívání, těhotenství, sterilizace, menopauza vč. peri- a postmenopauzy) a stres. Stejně jako antibiotika, tak i jiné medikamenty, jako jsou antikoncepční pilulky, kortikosteroidy a náhradní hormonální terapie, ovlivňují přemnožení kvasinek. Mnoho faktorů spojených s kandidózou narušuje endokrinní systém našeho organismu, způsobuje hormonální abnormality, které ještě dále zhoršují antibiotika a dokonce kvasinky Candidy samy. Existuje mnoho doplňků stravy na trhu, které brání vaše tělo proti této nemoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *