Yucca – mýdlo pro střeva

Zinek proti volným radikálům
27.5.2017
S koupelemi proti ekzémům
14.7.2017

Přírodní mýdlo nejen pro pokožku

Yucca je velice pozoruhodná rostlinka s vysokým obsahem saponinů. To jsou látky, které při protřepání s vodou silně pění. Toho se využívá v různých přírodních kosmetických i přírodních přípravcích určených k mytí, čištění, odmašťování a podobně, a to jak v péči o pleť, tak v péči o domácnost. Jen se liší v použitém zdroji, saponiny totiž obsahuje více druhů rostlin, například kopřivy, špenát, plody mýdelníku – mýdlové ořechy a další.

Vyperte střeva s přírodním pracím práškem

Saponiny obsažené v yucce se dokáží postarat nejen o vymydlenou pleť nebo čistoskvoucí domácnost, ale také dokáží pročistit naše tělo zevnitř. Yucca je totiž rostlina s nejvyšším známým obsahem saponinů. Tím pádem bude mít právě ona na pročištění zaneseného organismu největší efekt. Yucca je palma, která běžně roste v extrémních pouštních podmínkách.

Tradiční modla indiánů

Její blahodárné účinky na lidský organismus znaly a dobře využívaly i pouštní indiánské kmeny. Yuccu indiáni používali prakticky jako univerzální všelék – ono totiž čistému tělu se ve většině případů rovná i zdravé tělo. My si můžeme yuccu dopřát v podobě prášku, který se vyrábí z rozemletého sušeného kořene nebo oddenku této palmy.

Regenerace svalů a čistá střeva

Yucca si vezme do parády naše střeva a žaludek, které doslova vykartáčují – očistí stěny střev od různých usazenin, zbytků nestráveného jídla apod. Saponiny rozpustné ve vodě se vstřebají do krve, kterou očistí od škodlivého cholesterolu a vylepší průchodnost cév. Dále pročišťují i žlučové cesty a podporují činnost žlučníku a odstraňují usazeniny v ledvinách. Navíc urychlují vyplavování kyseliny mléčné, čímž nejen urychlují regeneraci svalů (což ocení hlavně sportovci), ale hlavně zmírňují pocity únavy. Ve složení yuccy však nenajdete jen užitečné saponiny. Juka obsahuje spoustu dalších výživných látek, jako je fosfor, železo, vitamin A, vitaminy skupiny B, bílkoviny a další.

1 komentář

  1. Dobrý den.
    Je možné u vás koupit Yuccu na pročištění střev a jak velké balení, kolik tablet a za jaké peníze?
    Předem děkuji za vaši odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *