Nezdravé potraviny, které zatěžují organismus

Všechny barvy zácpy
23.4.2017
Dietní Panna Cotta
24.4.2017

Nezdravá strava a její důsledky

Většina lidí příliš nepřemýšlí nad tím, co jí. Nezdravá strava je velmi obtížně zpracovatelná naším trávicím ústrojím a může v něm zůstat i po několik týdnů, někdy i dva měsíce, což znamená že zůstává ve střevech, uvolňuje toxické látky a pomáhá parazitům ve střevech přežít. Jenom si představte tu hrůzu, že byste měli žít s odpadky z kuchyně, které budou po dlouhé týdny hnít vedle vás. A to je právě to, co se děje ve vašich střevech.

Hlavní viníci nezdravé stravy

  • Hamburgery z fast-foodů
  • Hromadná výroba bílého pečiva
  • Jakékoliv sladké či jemné pečivo
  • Hotová jídla v restauracích
  • Zpracovaný sýr
  • Mléčné koktejly z fast-foodů
  • Sušenky apod.

Nezdravá strava může mít za následek, že se ve střevech nahromadí až 7 kg nežádoucího odpadu. Toxické látky, které vznikají při hnilobném procesu, se dostávají do krevního oběhu a dostávají se do každé části organismu.

Toxické látky v našem těle

Postupem času se střevní prostředí stává čím dál tím více toxickým a funguje na polovinu své kapacity. Jakmile trávení funguje jen z poloviny znamená to, že tělo z potravy získává jen část potřebných látek a také může dojít k tomu, že člověk nabírá na váze. Zbytek potravy, který zůstává ve střevech je doslova „mrtvou vahou“ a musí být z těla odstraněn.

Čistota střev na prvním místě

Pročistěte si střeva dostatečným příjmem vlákniny a zvýšeným množstvím pitného režimu. Očištění střev je součást cyklu každého roku a nastartuje tak vaše trávicí ústrojí na plné čáře. Kromě toho, že se zbavíte nahromaděné, nestrávené potravy, se budete cítit lépe a to nejen zevnitř, ale také na povrchu. Zlepší se vzhled vaší pokožky a i váš dech bude příjemnější.

1 komentář

  1. […] zpomaluje vstřebávání sacharidů a tím i uvolňování cukru do krve. Hladina cukru po jídle tak stoupá pomalu (ocení zejména diabetici) a slinivka není nadměrně stimulována k […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *