Sedavé zaměstnání jako příčina hemoroidů

Máte hemoroidy? Vyhněte se cyklistice
3.1.2018
Jídelníček na míru proti hemoroidům
3.1.2018

Sedavé zaměstnání je nápor pro záda, krční páteř a oči, ale především pro kardiovaskulární systém a srdce. Celý metabolismus se zpomaluje a mimo jiné se snižuje schopnost systému zbavovat se toxických látek.

V práci je zejména důležité správně sedět, to znamená nehrbit se, ale sedět rovně. Rovného sezení můžeme docílit za pomoci sedících pomůcek – míčků na oporu bederní oblasti. Minimálně jednou za 45 minut bychom měli vstát od pracovního stolu, projít se, protáhnout si končetiny a páteř.

Udržujte pravidelnost

Snídaně, dvě svačiny, oběd a večeře. Pět jídel zhruba v tříhodinových rozestupech vám zajistí dostatečný přísun energie a zažene pocit hladu. Pokud máte mezi jídly mlsnou, znamená to, že buď máte moc velké časové rozestupy, nebo jíte nekvalitně. Uzobávání u počítače je zlozvyk, ani si neuvědomujete, že něco jíte. Ukliďte ze svého dosahu zbytečné sladkosti a pochutiny, které vás svádí.

Svačiny s nízkým glykemickým indexem

Je jasné, že nasoukat do sebe během pracovní doby šestnáct balení oplatek z automatu nebude to pravé. Lepší strategií pro vaše malé pracovní svačiny jsou potraviny se sacharidy a současně s nízkým glykemickým indexem. Mezi tyto potraviny patří luštěniny, avokádo, grepy, květák, rajčata, zelí, ořechy, zeleninové šťávy nebo bílé kafe se spoustou mléka, zato bez přidaného bílého cukru. Střední GI mají například jablka, banány, brambory, žitný chléb, pohanka, mrkev, melouny, jogurt, tvaroh, mléko, zakysaná smetana, ovocné šťávy a kakao.

Vyzkoušet můžete i speciální přípravky, které doplňují do těla vlákninu a jsou určeny pro řízenou dietární výživu při zácpě a hemoroidech.

I Napoleona trápily hemoroidy

Jednou z prvních operací hemoroidů byl zákrok z roku 1686 provedený na Ludvíku XIV., kterého operoval lékař Charles F. Fénix. Problémy s hemoroidy ale údajně trpěl i slavný vojevůdce Napoleon Bonaparte, který se podle některých historiků dokonce kvůli tomuto onemocnění nemohl zcela soustředit na průběh bitvy u Waterloo.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *